Jak vše probíhalo?Jak jsem již uváděl, po počátečním neúspěchu, kdy jsem si pokoušel hledat práci lékaře v Německu samostatně, jsem se rozhodl, že zkusím si najít práci v Německu přes zprostředkovatele. Na doporučení jsem zaslal svůj životopis do zprostředkující agentury. Obratem se se mnou telefonicky spojili a během krátkého rozhovoru a doplnění mého životopisu si vyzkoušeli mojí němčinu. V životopisu jsou důležité doplňující informace jako znalosti němčiny, certifikát z jazyka, kdy kam a na jaký obor bych se rád hlásil… A pak mi sdělili, že se mi pokusí najít nějakou nemocnici podle mých přání a možností.

Po dvou týdnech jsem obdržel pozvání na pohovor. Před pohovorem jsem se dostavil po vlastní ose do Německa, do sídla agentury. Zde je jakási centrála, ze které se pak uchazeči vysílají do jednotlivých nemocnic. Bývá zvykem, že uchazeči je domluven pohovor hned ve více nemocnicích a že si pak dotyčný vybere tu, která se mu nejvíce zamlouvá.

V mém případě byl pohovor s přednostou dohodnutého oddělení. Vše probíhalo ve velmi klidné a přátelské atmosféře (byl jsem až překvapen jak mě, po mých špatných zkušenostech z Čech, všichni přijali a celý pohovor se na mě usmívali) Pohovor, spíš takové povídání, trval něco okolo hodiny. Následovala prohlídka nemocnice (která přesto, že to byla nemocnice v okresním městě, byla celá nově zrekonstruovaná a velmi kvalitně vybavená. Nechybělo nové CT , magnetická rezonance… (od ostatních Čechů, kteří zde již pracovali, jsem se dověděl, že vybavení považují za tak kvalitní, že ani u nás ve fakultních nemocnicích není takové).

Uchazeč se dozví výsledek pohovoru často na místě. Mně dali vědět do 3 dnů.