Proč hledat práci přes zprostředkovatele?Je to jednoduché, efektivní a NIC TO NESTOJÍ!!! Já sám jsem si zkusil napsat, ve spolupráci s kamarádem z Německa velmi kvalitní motivační dopis, který jsem rozesílal spolu s životopisem po nemocnicích v Německu. Nesetkal jsem se ale s valným úspěchem. Shánění práce přes agenturu mě nestálo ani korunu, všechno mi bylo naopak zaplaceno a efektivita je velmi vysoká. (oni si moc dobře spočítají, že by se jim nevyplatilo Vás zvát na pohovor 3x – a tak šetří Váš čas a svoje peníze. Zprostředkují Vám práci, jakou Vy chcete tam, kde je daných lékařů opravdu potřeba!!!). Není lepší pocit než být někde chtěný. Čas, který hledáním strávíte, je minimální!

Co je velmi důležité, tak vám agentura pomůže s vyřízením náležitých potvrzení a s vyřízením podkladů, které potřebujete před začátkem pracování v Německu. Němci jsou proslulí svoji byrokracií a mají všechno velmi složité. Na každém dokumentu (kterých je celkem 15) potřebují 2-3 razítka, a zde opravdu oceníte to, že se někdo v tom vyzná a řekne Vám jak a kdy a hlavně V JAKÉM POŘADÍ se mají jednotlivé dokumenty vyřizovat. To Vám ušetří opět velmi mnoho času!!!

Navíc se postarají i o věci okolo, jako například (v určitých městech) vám nabídnou nemocniční bydlení ve vybraných bytech (stává se například, že toto bydlení je na půl roku zdarma), nebo zařídí podnájem, postarají se o smlouvy a vše potřebné. Mě byl nabídnut i kurz němčiny.

Navíc se v agentuře postarají i o věci okolo, jako například (v určitých městech) vám nabídnou nemocniční bydlení ve vybraných bytech (stává se například, že toto bydlení je na půl roku zdarma), nebo zařídí podnájem, postarají se o smlouvy a vše potřebné. Mě byl nabídnut i kurz němčiny.

Co je ale jedno z nejdůležitějších, a to si nikdo z lékařů hledajících si práci samostatně neuvědomuje je, že nemocnice musí zprostředkující agentuře za vás zaplatit, protože vás opravdu potřebují . A když už Vás tam mají, tak se snaží, aby se vám tam líbilo a abyste jim po měsíci neutekli. Protože pak by přišli jak o peníze, tak i o doktora. Takže se snaží Vám vyjít vstříc, pomáhají vám a jsou k vám milí a ochotní. A to všechno spolu s pocitem být potřebný přispívá k tomu, že i vy jste s novou prací spokojený.