Práce v Německu?Nemocnice ve východním tak i západním Německu potřebují veliké množství lékařů. Ať již lékařů s atestací a dlouholetou praxí, tak i absolventů (přesně jako jsem já). Po sloučení východního a západního Německa vynakládá Německá vláda veliké množství finančních prostředků (bylo mi řečeno, že každý rok od roku 1998 se ve východním Německu proinvestuje neuvěřitelných 110 miliard Eur) na celkovou obnovu východní části země. Musím uznat, že když jsem byl na pohovoru ve východní části Německa, tak jsem byl překvapen, že všechno – silnice, parky, chodníky, nádraží.. kam oko pohlédne - bylo úplně nové nebo zrekonstruované, stejně jako školy, nemocnice, na co si člověk vzpomene, bylo všechno nové (teda alespoň v místech, která jsem navštívil já…)

Ve východním Německu je také největší nedostatek lékařů, proto šance na přijetí jsou o to vyšší. Společnost, se kterou jsem já spolupracoval, má dlouhodobou úspěšnost v obsazování lékařů do pozic kolem 89%!!!

Platy lékaře se ve východním Německu jsou přibližné stejné platům, které člověk dostane v Německu západním!

Navíc pro mě, jako pro Pražáka je velmi pozitivní, že po dálnici se autem mohu dostat ZA 2 HODINY do Prahy!!! Což je čas, jako kdybych pracoval například v Brně…